تبدیل فریم ور گوشی های سیسکو به SIP مدل 7912

comments0 نظر views بازدید
4.375 از 5
از 16 رای
(رای دهید)

برای تغییر فریم گوشی های سیسکو نیار به موارد زیر داریم :

  1. DHCP Server
  2. TFTP Server
  3. Cisco IP Phone Frimware

1- DHCP Server

برای تغییر فریم ور گوشی های سیسکو نیاز به DHCP Server میباشد چون در بعضی مدل گوشیها امکان دادن ip static به گوشی ها وجود ندارد.

2- TFTP Server

بهترین TFTP Server موجود به نام های زیر هستند.

  1. TFTP64
  2. TFTP32
  3. SOLAR WINS TFTP

3- Frimware

فریم ورهای مربوطه را میتوانید از کانال تلگرامی به آدرس زیر دانلود نمایید.

https://t.me/voipfirmware

فریم ور مورد نظر برای DHCP Server  و TFTP Server بهتر هست از نرم افزار tftp32 استفاده کنید.

نرم افزار را اجرا نموده سپس از منوی Settings وارد تب global شوید و گزینه های DHCP Server و TFTP Server و Syslog Server را انتخاب نمایید.

firmware-1

در تب TFTP در قسمت Base Directory مسیر فریم ور خود را وارد کنید و TFTP Security را در حالت Standard قرار دهید،اگر چندین کارت شبکه دارین میتونین از قسمت bind TFTP آدرس ایپی کارت شبکه را Bind کنید.

firmware-2

در تب DHCP مقدار IP Pool و تعداد را وارد میکنیم Def.router را برابر ایپی سیستم قرار میدهیم

Additional Option را نیز برار 150 قرار میدهیم و ایپی TFTP را مقابل ان مینویسیم با این کار کوشی فایل های خودش را از TFTP Server شناسایی کرده و فایل ها را دریافت میکند.

firmware-3

سپس گوشی را مستقیم به کامپیوتر متصل میکنیم بعد از روشن شدن گوشی در حالت Configuring IP دکمه Setting که بالای کلید 3 قرار دارد را میزنیم سپس **2 در منوی Setting میزنیم از شما پرسیده میشود که گوشی ریستارت شود که yes را میزنیم با این کار گوشی ریستارت شده و به حالت FLASH میرود و فایل های خودش را از TFTP دریافت میکند.

اگر از روش بالا موفق به اپدیت فریم ور نشدین میتوانید از روش زیر هم استفاده کنید.

نرم افزار SolarWinds را دانلود و باز کرده بعد از ورود به نرم افزار از منوی File وارد تب Configure میشویم سپس از قسمت TFTP Server Toot Directory مسیر فایل فریم ور مشخص میکنیم سپس Start و ok .

firmware-4

سپس به سیستم خود ایپی دستی اد کنید و گوشی را مستقیم به کامپیوتر متصل میکنیم بعد از روشن شدن گوشی در حالت Configuring IP دکمه Setting که بالای کلید 3 قرار دارد را میزنیم سپس **2 در منوی Setting میزنیم از شما پرسیده میشود که گوشی ریستارت شود که yes را میزنیم مجدد به Settings میرویم منوی Network configuration رفته و DHCP Enabled و TFTP Enableرا برابر no قرار دهید و Save کنید(برای اینکه بتوانید موارد بالا رو Edit کنید کلید **# را فشار دهید و پسورد را وارد کنید پسورد معمولا cisco و یا 1234 میباشد) سپس مجدد به منوی Network configuration رفته و ایپی و سابنت را بصورت دستی وارد کنید TFTP Server را هم برابر ایپی سیستم قرار میدهیم با این کار گوشی فایل های خودش را از TFTP Server دریافت میکند و هم چنین لاگ های مربوطه را هم میتوانید در TFTP مشاهده کنید.

هم چنین شما میتوانید به صورت دستی گوشی را رجیستر کنید برای این کار به Menu رفته و Settings را انتخاب کرده و به قسمت Sip Configuration بروید برای اینکه اجازه ادیت به شما داده شود کلید **# را فشار دهید و پسورد را وارد کنید پسورد معمولا cisco و یا 1234 میباشد سپس میتوانید اطلاعات مربوط رو به صورت دستی وارد نمایید.

Sip Proxy آیپی مربوط به Sip Servere شما میباشد.

User ID داخلی مورد نظر میباشد.

Password پسورد داخلی مورد نظر میباشد.

Login ID داخلی مورد نظر میباشد.

توجه: فریم ورهای مربوطه را میتوانید از کانال تلگرامی به آدرس زیر دانلود نمایید.

https://t.me/voipfirmware

Share

رای شما به "تبدیل فریم ور گوشی های سیسکو به SIP مدل 7912" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *