تفاوت سیستم های تله پرزنس و ویدئو کنفرانس کلاسیک

comments0 نظر views بازدید
اشتراک گذاری/نشانه گذاری

تله پرزنس نسل جدید سیستم های ویدئو کنفرانس است دارای کدک های قدرتمندی است که از کیفیت HD پشتیبانی می کند.

وقتی می گوییم تله پرزنس، در واقع راجع به حضور از راه دور صبحت می کنیم.

تله پرزنس از دو واژه ی Tele که در اینجا به معنای از راه دور ، و Presence که به معنای حضور می باشد تشکیل شده است.

تله پرزنس به شما این احساس را می دهد که افراد در مکان شما حضور دارند گرچه آن ها از راه دور با شما در تماس هستند.

سیستم های ویدئو کنفرانس شامل کدک، دوربین، میکروفن، ریموت کنترل و کابل های لازم به طور جداگانه هستند اما در سیستم های تله پرزنس تمام این اجزا در یک سیستم ترکیب شده اند.

سیستم های ویدئو کنفرانس نیاز به تهیه پایه ای برای استقرار، و همچنین یک نمایشگر جهت نمایش تصویر دارند حال آنکه در سیستم های تله پرزنس این تجهیزات به طور یکجا در کنار هم قراردارند.

یکی از انواع سیستم های تله پرزنس می توان Cisco TelePresence 3000 را نام برد. این سیستم از سه نمایشگر پلاسمای ۶۵ اینچ تشکیل شده است. دوربین های این سیستم با کیفیت HD و قابلیت زوم قدرتمندی که دارند می توانند سالن های بزرگ ویدئو کنفرانس را پوشش دهند. به وسیله ی این سیستم می توان به راحتی فشردن یک دکمه در هر جلسه نقطه به نقطه و یا حتی جلسات ۴۸ طرفه همزمان شرکت نمود. با امکان برقراری ارتباط رو در رو و فوق العاده ای که این دستگاه دارد نیازی به حضور یشخصی که جلسه را مدیریت کند وجود ندارد. کیفیت صدای CD که این دستگاه دارد به شما این امکان را می دهد که تمام کلمات را به وضوح بشنوید.

از طریق این سیستم می توان با نرم افزار های ویدیوکنفرانس Cisco Webex و یا Cisco Digital Media تماس تصویری برقرار نمود.

سیستم های تله پرزنس سیسکو همچنین می توانند با تمامی سیستم های ویدئو کنفرانسی که از استاندارد H.323 پشتیبانی می کنند، ارتباط برقرار نمایند.

به وسیله ی سیسکو سی تی اس ۳۰۰۰ می توان جلسات ویدئو کنفرانس را ضبط کرده و در نتیجه در زمان های دلخواه آن را مجددا پخش نمود. این سیستم تله پرزنس سیسکو دارای مکانیزم تنظیم روشنایی است که با از بین بردن سایه های صورت اشخاص و مدیریت میزان روشنایی ، تصویری طبیعی را به ارمغان می آورد. ظاهر بسیار زیبا و با عظمت این سیستم یکپارچه توجه همگان را به خود جلب می نماید.

برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید و یا میتوانید جهت خرید و یا یازدید از جدید ترین محصولات ویپ، به سایت ویپ شاپ مراجعه نمایید.

۴۱۸۷۹۰۰۰ - ۰۲۱

نویسنده مطلب : مژگان نصیریان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *